Elementarna nepogoda zbog vremenskih nepogoda uzrokovanih sušom

Virovitičko-podravski župan Tomislav Tolušić, na temelju članka 48. Zakona o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi, članka 6. Zakona o zaštiti od elementarnih nepogoda i članka 43. Statuta Virovitičko-podravske županije, donio je odluku o proglašenju elementarne nepogode – suša.

Elementarna nepogoda – suša, proglašena je za područje gradova Virovitica, Slatina i Orahovica te općina Čačinci, Čađavica, Gradina, Lukač, Mikleuš, Nova Bukovica, Pitomača, Sopje, Suhopolje, Špišić Bukovica, Voćin i Zdenci.

Tijekom mjeseca srpnja i kolovoza 2015. godine, zbog vremenskih nepogoda uzrokovanih sušom na navedenom prostoru nanesene su velike materijalne štete na poljoprivrednim kulturama (ratarskim, povrtlarskim, industrijskim) i trajnim nasadima.

Obavještavamo građane s područja Općine Čađavica da je rok za predaju prijava 27. kolovoza 2015. godine.

U nastavku:

Obavijest

Odluka

Skip to content