Ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić otvorio 10. Izložbu konja i konjskih zaprega u Čađavici, pobjednik izložbe je “Vezir” Ivana Dugaje

Udruga uzgajivača hrvatskih hladnokrvnih konja u Čađavici već niz godina, u suradnji s Općinom i drugim udrugama, organizira Izložbu konja i konjskih zaprega povodom Dana Općine Čađavica – Petrova.

Na ovogodišnjoj izložbi dvadesetak uzgajivača, iz raznih krajeva Hrvatske, izložilo je pedesetak konja raznih kategorija i pet okićenih zaprega. Izložbu je otvorio ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić.

Pobjednikom ove 10. Izložbe proglašen je Vezir vlasnika Ivana Dugaje, a ostali pobjednici po kategorijama su: 1. REVIJA ZAPREGA, 1. MJESTO – JOSIP DUGAJA 2. REVIJA ZAPREGA, 2. MJESTO MARIO SOKAČ 3. REVIJA ZAPREGA, 3. MJESTO – ZDRAVKO KADEŽABEK 4. KOLEKCIJA PASTUHA, 1. MJESTO – JOSIP PRITIŠANAC (pastuh Irek) 5. KOLEKCIJA PASTUHA, 2. MJESTO – ZDRAVKO KADEŽABEK (pastuh Grom) 6. KOLEKCIJA PASTUHA, 3. MJESTO – ZORAN SMOLJANEC (pastuh Vihor) 7. KOLEKCIJA KOBILA, 1. MJESTO – ZDRAVKO KADEŽABEK (kobila Eva) 8. KOLEKCIJA KOBILA, 2. MJESTO – MATO DORČAK (kobila Beba) 9. KOLEKCIJA KOBILA, 3. MJESTO – MILAN ŽILIĆ (kobila Puta) 10. KOLEKCIJA OMICA, 1. MJESTO – ZORAN KRAGOJEVIĆ (omica Lisa) 11. KOLEKCIJA OMICA, 2. MJESTO – IVAN DUGAJA (omica Lisa) 12. KOLEKCIJA OMICA, 3. MJESTO – TOMISLAV NJEGAČ (omica Marina) 13. KOLEKCIJA KOBILA SA ŽDREBADI, 1. MJESTO – STJEPAN ERŠETIĆ – 14. KOLEKCIJA KOBILA SA ŽDREBADI, 2. MJESTO – STJEPAN NJEGAČ (kobila Beba) 15. KOLEKCIJA KOBILA SA ŽDREBADI, 3. MJESTO – IVAN DUGAJA (kobila Vranka).

Zaslužena priznanja uručili su Nenad Križić, pomoćnik ministra hrvatskih branitelja, Darko Žužak, zamjenik župana Virovitičko-podravske županije, Mirko Rončević, načelnik Općine Čađavica, Mirko Majsec, predsjednik SSUHH, Damir Pavković, tajnik SSUHH, Josip Piskač, predsjednik Općinskog vijeća i Igor Hrastović, predsjednik KU Moslavina, Hrvatska poljoprivredna agencija.

Voditelj natjecanja bio je Slaven Kolarić, voditelj uzgojnog programa u središnjem savezu Hrvatskog hladnokrvnjaka.

U organizaciji Moto – kluba „ ZVIJERI“ Čađavica tradicionalno je održan i defile motorista i njihovih gostiju.

Nakon dodjela priznanja sudionicima 10. izložbe hladnokrvnih konja, u organizaciji KUD Podravina Čađavica održana je 4. smotra foklora "Petrovo je i žito se zlati, skupa ćemo zapjevati".

Na smotri su sudjelovali KUD "PODRAVAC" SOPJE, KUD "ZDENAC" ZDENCI, KUD "SLAVONAC" PODRAVSKA MOSLAVINA, ŽENSKA PJEVAČKA SKUPINA "TKANICA" DONJI MIHOLJAC, KUD "MATIJA GUBEC" DONJI MIHOLJAC, KUD PODRAVINA ČAĐAVICA.

U organizaciji Općine Čađavica, ZU HVIDR-a VPŽ, mjesnih odbora i udruga s područja Općine Čađavica 02.07.2017. u Zvonimirovcu je održano natjecanje u streljaštvu.