Općina Čađavica će graditi zgradu sportsko-rekreativne namjene

Nakon što je Vlada Republike na sjednici održanoj 12. studenog 2020. godine donijela Odluku o davanju suglasnosti Općini Čađavica za zaduženje, načelnik Općine Čađavica Mirko Rončević potpisao je Ugovor o kreditu s Hrvatskom bankom za obnovu i razvitak za financiranje kapitalnog projekta „Izgradnja zgrade sportsko-rekreativne namjene“.  

Opći cilj projekta je doprinijeti poboljšanju kvalitete života u ruralnom području za djecu i mlade kroz izgradnju zgrade – sportsko rekreativne namjene u Čađavici, dok su specifični ciljevi:

1) izgradnja zgrade – sportsko rekreativne namjene u Čađavici, adekvatne sportske infrastrukture i povezivanje ciljnih skupina slabo razvijenog ruralnog područja

2) podizanje kvalitete života kroz podizanje sportsko rekreativnih sadržaja za djecu i mlade na području Općine Čađavica

3) Razvoj turističke ponude kroz održavanje sportskih i kulturnih događanja u novo izgrađenoj zgradi.

Prema riječima načelnika Mirka Rončević u Općini Čađavica postoji zgrada iste namjene koja je dotrajala i koju se prethodno namjerava ukloniti. Zgrada ne udovoljava uvjetima stoga postoji potreba za novom infrastrukturom za održavanja sportskih aktivnosti u zatvorenom prostoru u općini Čađavica:

Cilj je mladim ljudima stvoriti preduvjete za ostanak u ruralnim područjima te im omogućiti razvijen društveni aspekt života u ruralnom području. Gradnjom zgrade – sportsko rekreativne namjene u Čađavici ujedno će se ostvariti efekt podizanja životnog standarda.

Očekivani rezultat projekta je izgrađena zgrada – sportsko rekreativne namjene u Čađavici maksimalnih vanjskih gabarita 25,20 x 8,20 m, kao i stvorene mogućnosti za provođenje sportsko rekreativnih aktivnosti i stvorene mogućnosti za održavanje sportsko  rekreativnih događanja što će utjecati i na poboljšanu turističku ponudu općine 

Službe općine rade na pripremi dokumentacije i uskoro se očekuje objava Javnog natječaja za nabavu radova.

Skip to content