Općini Čađavica isporučeni spremnici za odvojeno prikupljanje otpada

Građani Općine Čađavica kroz nekoliko tjedana dobit će nove spremnike za odvojeno prikupljanje otpada. Spremnici su nabavljeni preko Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost u sklopu Javnog poziva za iskaz interesa za nabavu spremnika za odvojeno prikupljanje otpada od 2018. godine.

Ugovor s Fondom potpisala je Općina Čađavica, a nabavljeno je 609 spremnika od 240 L. Postotak sufinanciranja koji će platiti Fond za zaštitu okoliša iznosi 85 posto, dok će ostatak podmiriti Općina Čađavica.

Podjela će krenuti kroz nekoliko tjedana, a kante će dijeliti djelatnici Općine svakom kućanstvu u Čađavici.  Građani će ih besplatno koristiti, odnosno neće doći do povećanja cijene usluge.

Prema riječima načelnika općine Mirka Rončevića – Realizacijom ovog projekta ispunjavaju se obveze iz Plana gospodarenja otpadom kojim su propisane mjere i obveze smanjenja količina otpada koji se odlaže na odlagališta, ostvaruje se odvojeno prikupljanje otpada, kao i sprječavanje odbacivanja otpada.